Знакові події в житті бібліотечної спільноти Вінниччини

27 вересня 2013 року на базі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбувся ІІ обласний бібліотечний форум «Публічні бібліотеки регіону: нові реалії і вічні цінності», присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. З метою підтримки та стимулювання інновацій у діяльності бібліотек області, йому передував обласний конкурс «Бібліопрояв». Бібліотечні працівники змагалися у трьох номінаціях: на краще видання з популяризації читання «Читання – always (завжди)!»; на кращий бібліотечний плакат «Бібліопостер»; на кращий бібліотечний блог «Блог-The Best!». Під час роботи Форуму були оголошені і відзначені переможці Конкурсу та прийнято Резолюцію, в якій підбито підсумки діяльності бібліотек області за два останніх роки та викладено основні положення щодо їх подальшого розвитку.

Напередодні, 20 вересня у м. Вінниці відбулася звітно-виборна конференція громадської організації «Асоціація бібліотек Вінниччини». Привітати учасників Конференції завітала заступник начальника управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації Куделя Г.Д., яка відмітила успішну співпрацю бібліотек різних систем і відомств, об’єднаних у громадську організацію. Регіональний представник програми «Бібліоміст» у Вінницькій області Оксана Бондар подякувала за діяльність громадської організації у реалізації інноваційних бібліотечних проектів програми «Бібліоміст» на Вінниччині. Викликав жвавий інтерес у делегатів конференції і виступ головного редактора журналу «Вінничанка» Інни Червінчук, яка розповіла про це видання, на сторінках якого вона презентує діяльність бібліотек.

На Конференції було представлено доповідь про діяльність організації, звіт ревізійної комісії. Було висловлено подяку на адресу Української бібліотечної асоціації за проведення низки семінарів щодо розбудови потужних бібліотечних асоціацій.

Члени організації мали змогу долучитися до обговорення основної доповіді, зокрема: про напрямки співпраці громадської організації та бібліотек ВНЗ м. Вінниці розповіла директор наукової бібліотеки ВНМУ ім. М.І. Пирогова Шпукал Л.І.; досвідом реалізації ідей щодо проектного менеджменту поділилася директор Барської районної бібліотеки Кирилюк Л.О.; про членство в громадській організації «Асоціація бібліотек Вінниччини», як запоруку успішного розвитку книгозбірень, повідомила заступник директора Вінницької міської ЦБС Скорик Н.І. Презентацію про участь у Літній школі молодих бібліотекарів, представила Сахарова М.П, бібліотекар наукової бібліотеки ВНМУ ім. М.І. Пирогова.

Під час роботи звітно-виборної конференції одноголосно обрано колективні органи управління, зокрема: президентом обрано Морозову Н.І. – директора Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва; віце-президеном Шпукал Л.І. – директора наукової бібліотеки ВНМУ ім. М.І. Пирогова, членами президії: Білоус В.С. – директора наукової бібліотеки ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського; Слотюк Г.М. – заступника директора з наукової роботи та інформатизації ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва; Кирилюк Л.О. – директора Барської районної бібліотеки; Марченко Т. М. – зав. науково-методичного відділу ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва; Білу Л.П. – зав. відділу Інтернет-центр ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва; Скорик Н.І. – заступника директора Вінницької міської ЦБС; Малай А.Г. – зав. Бронницькою сільською бібліотекою Могилів-Подільського району; Коваленко В.А. – методиста бібліотеки ВНАУ; Смірнову С.М. – голову методоб’єднання бібліотек ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації м. Вінниці. Також було обрано членів ревізійної комісії.

На конференції, після активного обговорення її делегатами, було прийнято зміни до Статуту громадської організації та Постанову, яка містить основні напрямки діяльності, що сприятимуть розвитку бібліотек в умовах сьогодення.

Низка членів ГО «АБВ», за поданнями керівництва відповідних бібліотечних закладів, були нагороджені Почесними грамотами Президії цієї організації.

За розбудову та активну участь у діяльності громадської організації цінні подарунки отримали 20 колективів бібліотек області.

Ці дві події стали знаковими для подальшого інноваційного розвитку бібліотек Вінниччини та сприятимуть більш активному долученню бібліотечної спільноти до розбудови громадянського суспільства.

Кiлькiсть переглядiв: 386

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 18 Вересня 2019

Цей сайт безкоштовний!