Клуб творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо»

17 березня відбулося ювілейне, десяте, засідання Клубу творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо». У великій читальній залі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва зібрались люди, небайдужі до української книги – письменники, краєзнавці, літературні критики, видавці, викладачі та студенти вінницьких навчальних закладів. Ведучий заходу, приуроченого 45-річчю Вінницької письменницької організації, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк у вступному слові підкреслив: «Головна мета нашої зустрічі – оглянути та оцінити книги, видані за рахунок обласного бюджету в 2015 р., представити окремих авторів, накреслити перспективи книговидання на Вінниччині в поточному 2016 р. та наступних роках». Про те, як діє на Вінниччині Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства на 2016-2018 рр., про створення умов для розвитку книговидання, поліпшення забезпечення населення області книговидавничою продукцією розповіла присутнім директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк. За минулі десять років в області за рахунок обласного бюджету видано 232 книги (по 1000 примірників кожна) загальним тиражем понад 230 000 на суму більш як 3 млн грн. Особливо популярними стали видання вибраних творів вінницьких письменників в серії «Бібліотека літератури Вінниччини», книги серії «Шкільна бібліотека», альбоми, що представляють творчість провідних художників Вінниччини, краєзнавчі та наукові розвідки, літературні альманахи.

У 2015 р. за бюджетні кошти видано 21 книгу на суму 350,0 тис. грн., а на 2016 р. обласним бюджетом на видання творів місцевих авторів передбачено 400 тис. грн.

Завдяки Регіональній програмі, видано ряд альбомів, які репрезентують Вінницьку область, відтворюють культуру, звичаї та духовне життя вінничан. Це альбоми: «Вінниччина», «Чотири вінницькі броди», «Енциклопедія сакрального мистецтва Поділля», «Краса твоя, Вінниччино», а також альбоми робіт художників: «Мистецтво Вінниччини», «Немирівські пленери», «Декоративно-прикладне мистецтво Вінниччини», «Вінницький вернісаж», «Монументальне мистецтво», «Графіка», «Художники Вінниччини». Обласними краєзнавчим та художнім музеями підготовлено видання «Раритети Вінницького краєзнавчого музею», «Каталог художнього музею», «Графіка ХVIII-ХХ століть» та «Шедеври Вінниччини». У 2008 р. започатковано серію альбомів художників «Митці Вінниччини» Щороку видається 4-5 альбомів цієї серії. Цікавими та якісно ілюстрованими видано дитячі книги «Подільське перевеслечко», «Жниварик», «Пізнайчик-Подолянчик», підготовлені Вінницькою обласною краєзнавчою літературно-мистецькою громадською організацією «Велика рідня». До 200-річчя від дня народження Т. Шевченка видано книги Вінницької обласної універсальної бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва: «Т. Г. Шевченко і Вінниччина», «З іменем Кобзаря» (упорядник А. Подолинний), Коваля О. «Тарас Шевченко на Вінниччині» та Куцевол О. «Життя і творчість Т. Шевченка в художній рецепції українських письменників». Власний видавничий книжковий проект реалізовує редакція журналу «Вінницький край», де видано окремими книгами твори більше 10 авторів журналу. Значна частина названих книг була представлена у виставковій експозиції та доступна для ознайомлення учасникам заходу. У великій розмові про вінницьку книгу та її перспективи взяли участь: Ю. Легун – директор Державного архіву області; Н. Морозова – директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, Заслужений працівник культури України, президент Асоціації бібліотек Вінниччини; А. Подолинний – письменник, упорядник серії видань «Шкільна бібліотека» та довідника «Митці слова Вінниччини»; В. Борецький – письменник, головний редактор молодіжного альманаху «Експрес «Молодість». Свої твори читали поети Р. Мельничук, лауреат премії імені М. Стельмаха 2015 р. Н. Урсані, В. Борецький, студенти вузів, літстудійці. Також програма зустрічі включала художні номери від діячів культури Вінниччини.

Кiлькiсть переглядiв: 248

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 23 Жовтня 2018

Цей сайт безкоштовний!